Przejdź do treści

MŁODZIEŻOWA GRUPA APOSTOLSKA

MGA, czyli Młodzieżowa Grupa Apostolska, to wspólnota łącząca ludzi młodych (od 7 klasy SP). Należą do niej ci, którzy pragną pogłębić swą relację z Bogiem, rozwijać się duchowo (i nie tylko), a także nie chcą zmarnować swej młodości. To miejsce dla tych, którym czasami ciężko odnaleźć się w otaczającym ich świecie i pragną mieć przy sobie tych, którzy uznają ten sam co oni, chrześcijański system wartości.

 

Podstawą MGA jest formacja, która opiera się na cotygodniowych, piątkowych spotkaniach, w czasie których przede wszystkim jest Liturgia Godzin, rozważane jest Pismo Święte pod uważnym okiem księdza opiekuna. Taka wspólnota stwarza także okazję do wspólnych rozmów na różnorodne tematy, do śpiewu piosenek przy akompaniamencie gitar czy do integracji przez inne formy zabawy. To szansa, by jeszcze więcej rzeczy w życiu czynić na chwałę Bożą oraz dzielić się z innymi własnymi talentami lub też w końcu je odkopać.

 

Osoby należące do takiej grupy nie tylko sami dojrzewają duchowo, ale także wpływają na swych rówieśników oraz całą parafię. Młodzież oprócz cotygodniowych spotkań aktywnie uczestniczy w życiu parafii, poprzez przygotowywanie i ubogacanie różnego rodzaju nabożeństw bądź Mszy Św., jak również przez przykład własnego życia. Członkowie MGA uczestniczą w pielgrzymkach lub czuwaniach.

 

Oczywiście,ważne jest także wspólne spędzanie wolnego czasu, dlatego ludzie młodzi razem organizują zabawy, uprawiają sport oraz wyjeżdżają na wycieczki np. w góry. W końcu w zdrowym ciele – zdrowy duch.

 

W naszej parafii, Szymbark do MGA już należy ok 20 osób – mamy nadzieję, że będzie nas więcej. Spotkania, na które serdecznie zapraszamy, odbywają co tydzień w piątek po wieczornej Mszy św., w dolnym kościele.