Przejdź do treści

WYDARZENIA

Chór Parafialny przy parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Szymbarku powstał w listopadzie 2012 roku z inicjatywy ówczesnego Proboszcza Ks. Stefana Tabora. Jest to chór mieszany czterogłosowy (sopran, alt, tenor, bas). Liczy 26 osób. Dyrygentem i opiekunem muzycznym chóru jest pan Andrzej Cetnarowski, pełniący funkcję organisty przy parafii oraz Jakub Cetnarowski.

 

W repertuarze chóru znajdują się arcydzieła religijnych pieśni średniowiecznych, barokowych jak również utwory współczesne. Chór rozwija swój repertuar, uświetniając swoim śpiewem Liturgię, uroczystości parafialne oraz patryjotyczne w danym roku kościelnym.

 

Wielokrotnie uczestniczył w Przeglądach Chórów Parafialnych „Te Deum Laudamus” odbywających się gościnnie w naszej parafii oraz ubogacał uroczystości diecezjalne święcenia diakonatu czy święcenia kapłańskie.

 

Ponadto corocznie chórzyści uczestniczą w warsztatach doskonalących technikę śpiewu. Łączy ich nie tylko śpiew ale i również chęć tworzenia chóralnej wspólnoty. Lubisz śpiewać? Jeśli tak to przyjdź na próbę w piątek po wieczornej Mszy Świętej. Potrzebną Ci wiedzę i umiejętności zdobędziesz w trakcie prób i warsztatów. Czekamy na Ciebie.

 

Opiekunem chóru jest Ks. Proboszcz